1185612_162326747293361_606945836_n

Ütopyanı oluştur.

Merhaba Küçük Elli , Güzel Gülüşlü , Küçük Kız..
Sana bir kaç tavsiyem olacak öğüt ile karışık. Beni iyi oku. Sindire Sindire oku. Aklına kazıya kazıya…
Bu kurallara uy. Mutlu ol. Huzuru hisset. İnan bana ” Yapabilirsin ! ”
Evet . Başlıyoruz.
1- Yaşanmış ve yaşanacak hayatından mutlu değil misin .? Evet dediğini duyuyor gibiyim. Her zaman dediğim ve diyeceğim gibi kendi Ütopyanı oluştur.
2- Bu sahip olacağın yeni hayata sevdiğini bildiğin , mutlu olduğun , hissettiğin nadir insanları al ve merkezi orası ilan et.
3- Sevmediğin ama yararını gördüğün insanları da bir yere topla. Bunun adı çıkarcılık değil. Gerçekçilik. Sevdirselerdi kendilerini diyebil. Bu topluluğa karşı bencil olabilirsen mutlu olabilir, kazanabilirsin .
4- Eğlenebildiğin, gülebildiğin, yanlarındayken can sıkıntısı nedir unuttuğun ama bu insanlara karşı nötr de olduğunu bildiğin çevreyi oluştur şimdi de. Ve gül. Mutluluğu kâr gör. Çünkü zararda değilsin.
5- Bu senin ütopyan olacak. Senin istediklerin olacak. İstemediklerin kayıp olacak. Sen nasıl mutlu olacak isen öyle hareket edeceksin. Kendini düşünceksin çoğunlukla .
6- Hayat ya bu da ! Tabii ki mutlu hissetmediğin anlar, can sıkıcı zamanlar, huzurdan uzaklaştığını fark ettiğin dakikalar olacak. Farkına varmalısın ki o an içinden geçirmeni veya sesli dile getirmeni isteyeceğim bir kaç cümle var . Şöyle de :
” Evet ! Kendimi kötü hissediyorum. Daha iyi günler gördüm. Ama Şu anı yaşıyorum diye bir daha göremeyeceğim demek değil bu. Biraz zaman geçince her şey normale dönecek ve belki de her şey daha iyi olacak. – BUNU BİLİYORUM. – ” Diyebilmelisin. Demelisin.
7- Bu sözlerim ile ” Ütopyanı Oluştur ” derken temiz yeni bir sayfa aç demiyorum. hayatında yeni sayfa açayım derken, sonra yılların seni roman yapmış olduğunu anlarsın. Klasik ama mantık içerikli bir söz vardır ya. ” Temiz bir sayfa açsan da geçmişin izlerini taşır. ” O yüzden sayfa israfı yapmaya ne gerek var.?
Bu söze yaslanarak ; temiz bir sayfa değil. Yeni bir hata istiyorsun ya mutlu olabileceğin. Feda edeceksin birçok şey , birçok insanı.
Ve feda ettiklerinin karşılığında bir deftere sahip olacaksın. Temizliğinden şüphe ettiğin bir sayfaya değil. Bu defterde yeni sayfalar açabilirsin. Çünkü geçmişinden güzel izler olacak sayfalarında.
Hissediyorum. Sevdin bu fikri sen.
Evet Küçük Elli , Güzel Gülüşlü , Küçük Kız…
Büyüdüğünü görebiliyorum.
Eğer tamamı ile benimsersen bu düşünceleri sana daha çok yazabilirim.. “Şimdilik” görüşmek üzere diyorum. futbol terimlerini kullanarak yazıma son veriyorum.
Top sende. İstersen gol atmaya kendin gidersin. İster isen de pas atarsın. Biraz daha ilerlersin. Paslaşma sonucunda golü yine sen atarsın.
Beklemedeyim .
Sevgilerimle .

Bir Cevap Yazın